Zpet na stránky klubu

Sraz vícemotorových modelů v Halenkovicích

9.6.2007 se v Halenkovicích uskutečnil první ročník srazů vícemotorových modelů letadel. Jelikož jsme chtěli před rokem pořádat podobnou akci a mám pro vícemotoráky slabost, vzal jsem do kufru Liberátora aspoň na statickou ukázku (ještě není po havárce zalétán), do kabele foťák a vyrazil jsem. Akce byla povedená, počasí ideální, akorát bylo krapet horko a my řidiči jsme nemohli zahnat žízeň pivkem :-(. Níže najdete pár amatérských fotografií, jsou ořezané a zmenšené, takže když by někdo toužil po originálech nechť se ozve na ruja@seznam.cz. Nezachytil jsem bohužel všechny, případně stály fotky za houby, třeba velkou Moravu nebo krásného Dorniera 335 tu bohužel nenajdete... Modely jsou to většinou známé z dalších modelářských akcí, uvidíme příští rok, víc motorů, víc radosti !

Ruja

Handley Page HP.75 Manx na stojánce Alferiovic část stojánky Tyhle modely jsem bohužel ve vzduchu neviděl Detail krásného zpracování
Další z modelů které jsem letět neviděl A ještě jeden, Liberátoří kolega, čtyři oběžky, musí létat jako z praku, ale také jsem neviděl Potkali se u Kolína. Při tahání fotek do kompu jsem s hrůzou zjistil že velké Moravy nemám slušnou letovku, tak aspoň tahle... FW létá super, letový projev odpovídá typu modelu kachna :-)
Průlet a přistání Čekání Krásný start. Pídil jsem se po tom zda je model postaven podle zvětšeného plánku od Trapletu, ale není. To je asi jeho štěstí, neb ten trapletí plán je tragický.
    Diamond Aicraft DA42 TwinStar (aspoň myslím..) Krásné mraky v pozadí, ani není poznat (skoro) že je to model
Pohoda po přístání Jeden ze tří macatých dvoupološníků, při skupinovém letu bohužel odstartoval jen jeden A to právě tento O bezpečnost se starali také místní hasiči.
    Chance Vought V-173/XF5U se svým tvůrcem na startu Jelikož mám pro divnolety slabost tak je tu těch fotek vícero...
      Na srazu se objevila i kupka UL, jejich postupný start byl zážitek.
Druhý UL a třetí. Toho čtvrtého jsem už nestihnul... Celkový pohled na stojánku, tráva byla vypálená už když jsme přijeli :-) Krasavec po startu
C-160 Transall je napájen "mnohočlánkem" NiCD - - -
Cessna 337 Skymaster kratce po startu a při průletu Spokojený pilot Junkers Ju-87 (štuka) v krásné atraktivní kamufláži létal pěkně blízko dráhy a relativně pomalu, takže byli spokojení diváci i fotograf
- - - -
  Northrop XB 35 na osm MPJetů se svým stvořitelem I když nemá směrovky tak jsem žádné problémy se stabilitou nepostřehl  
- Pan Alfery starší startuje model svému potomkovi Turbolet jsem bohužel ve vzduchu nenašel Do startu je třeba dát úplně všechno !
    Prapták ve společnosti oldtimeru pana Rašky  
- - - -