Zpět na stránky klubu

EasyStar

04.07.2005 - Tak se ukázalo že pro tatu je samokřídlo moc divoká potvora, a tak jsem po značném dumání a konzultacích na mojehobby serveru objednal pro tatu k narozeninám stavebnici EasyStar od firmy Multiplex. První příjemné překvapení nastalo při objednávce. Objednáno v úterý odpoledne přes net u dovozce, firmy rcm Pelikán, ve čtvrtek ráno je stavebnice v Brně. Druhé příjemné překvapení při pohledu do nitra krabice. Zpracování vynikající, konstrukce promyšlená, po různých zkušenostech se stavebnicemi jsem v příjemném šoku.

Stavba zabrala tak tři hodinky, doma jsem měl starý 18A regl Jeti, který je krapet větší, tak jsem musel trošku kutat do trupu. No a ještě jeden problém - vše se lepí vteřiňákem a u některých částí je to docela náročné, neb různé kousky se musí posunout do těch správných děr a když vteřiňák funguje tak jak má, tak je skoro nemožné to stihnout. Takže má EasyStar krapet twist - výškovka a křídlo nejsou úplně rovnoběžné.

Model je nyní vybaven osmičlánkem NiCD 500mAh, je to zjevně moc, ale těžiště vyjde tak akorát. Zřejmě dostane nějaké těžké LiPolky (divné sousloví) a bude.

V neděli se konal zálet, dopadlo to dobře, éro lítá a je dostatečně hodné, tak doufám že si tata ten dárek užije. Zážitky z létání skvěle popsal kolega ISim, kterému také děkuji za fotky.