Zpět na stránky klubu

SR-71

leden 2006 - Blackbird je na pravdě boží. Ještě jsem zkusil pár letů, asi by to šlo, ale nemám na to trpělivost a přestalo mě to nějak bavit, takže jsem Blackbirda rozkuchal a zahodil, pa pa... Motor a regl jsou ve Foumovi.

5.9.2005 - Tak Blackbird má za sebou několik dalších letů, nebo spíš letopádů. Při pokusech s ISimem to byly dva skoky (ten druhý hodně krátký). Včera jsem zkusil další skokolety. Byly tři - tři starty = tři havárky. Až při té poslední dosáhlo poškození takového stupně že byl letoun dále neletuschopný. Ale skoky jsou již delší, tak možná někdy...

Start č. 1 Návrat po havárii č. 1 Start 2 Letový snímek :-)
Návrat po havárii č. 2 Start č. 3 Smoukt nese v doporovodu Ríši již dále neletuschopnou potvoru let (videosekvence QucikTime, 9.7MB, je to na jiném serveru)

 

30.5.2005 - Po strašlivém dnu ve svém smutném zaměstnání jsem nevydržel a udělal si radost. Objednal jsem si stavebnici SR-71 od firmy Freeair. Předlohu všichni znají, model je komplet z EPP, vyztužený uhlíkem. Pohon stříďáčkem s vrtulí GWS, tříčlánek lipolek Kokam 1250 od Laďáka, regl Jeti Advance 18.

Stavba šla celkem dobře. Ve stavebnici nebyl unašeč vrtule, ale díky kolegům ze serveru mojehobby jsem ho promptně sehnal. Kvalita stavebnice je vcelku slušná, jediná výhrada je k nestejně tlustým polovinám křídla (cca 1 mm) a hlavně výřez v horní části trupu je příliš hluboký, takže do něj křídlo zapadne a pak se musí brousit.

V sobotu večer bylo krásné počasí, tak jsem zkusil první lety. No zatím musím přiznat že to nemám v rukách. První lety byly krátké, ukončené nedefinovaným obratem a upadnutím kousku letadla. Naštěstí se EPP pomocí vteřiňáku a aktivátoru opravuje opravdu dobře. Hlavním problémem je velmi špatná viditelnost, jakmile éro zaletí kousek dál (a stačí opravdu kousek), tak není vůbec poznat kam letí. Nedělní starty byly krapet lepší než sobotní pády, ale chce to hooodně trénovat. Nicméně nízký rychlý průlet je pohádka.

Obsah krabice a Ríša Obsah krabice Již trošku omlácený výtvor (v pozadí již opět létající Mitchell) Špica upadla, ale vteřiňák je skvělá věc !