Zpět na stránky klubu

Trénolet 2

31.10.2005 - Trénolet je mrtev, ať žije Trénolet 2 ! Jelikož Trénolet splnil skvěle svůj účel a byl oblíbeným strojem, jeho lehké vylepšení - TL2 - se rodí v sérii čtyř kusů. Jen jediný bude elektro (můj - se stejným pohonem - Mega 22/20/3 s dvou nebo tříčlánkem lipolek), zbytek budou spalováky. TL 2 má oproti svému předchůdci o fous menší rozpětí, hlubší a kratší křidélka a profil NACA 2415 u kořene a NACA 2412 na konci křídla. Změn doznala i konstrukce VOP a SOP - potah 1mm balsou snad zabrání nežádoucímu třepetání.

V současné době se staví u Smoukta trupy - škoda že to nemám vyfoceno, ale stavba v sérii je díky šablonám velice přesná a rychlá. Já dělám VOP a SOP a kus křídla které bude dodělávat Víťa. Do Vánoc snad vyletíme !
 

 
 Kýlovky a výškovka v kostře Dvě sady žeber Dvě kompletní VOP   

12.12.2005 - Tak první křídlo je již hotovo, další dvě v polotovarech, kormidla komplet, trupy dva skoro a třetí napůl, no jde to jedna radost ! Do Vánoc to nestihnem, ale nebude chybět mnoho...

Trup pro Ruju (eletrika) Trup pro Víťu (spalovák na bok) Vnitřní konstrukce Trup pro Smoukta (spalovák normálně)
 
Šablonka Křídla č. 2 a 3 Křídla č. 2 a 1 (první hotovka)  

09.05.2006 - Trénolet je jak známo mrtev. Ale již byl oživen v nové verzi ! A v pondělí na státní svátek byl zalétán první prototyp, který patří Smouktovi.

Ve společnosti La-7 Na našem novém letišti Poslední přípravy První start TL2
     
   

13.8.2006 - první společné foto všech tří Trénoletů. Oba na spalovák již létají, elektrikářský je před záletem. Až se zlepšíme, bude skupinový let :-)

    Rujův TL2-E, E jako Elektro Smouktův TL2 s otevřeným kokpitem
Víťův TL2, létá výborně, jen ještě kabinku...      
   

4.9.2006 - TL2-E zalétán, ale Smouktův TL2 dolétal. Elektrický TL2 byl úspěšně zalétán. Přes občasné rušení létá tak jak jsem si představoval, klidně a přitom obratně. Pohon je dostatečný, paráda. Bohužel Smoukt rozbil svůj TL2 hned po startu, po křídle dolů. Rána to moc velká nebyla a asi by šel opravit, nicméně Smouktovo znechucení je příliš velké a tak se rozhodl postavit další kus od začátku. Kormidla i křídlo v kostře máme, tak to snad nebude dlouho trvat.